Rodzinnie podczas pikniku w "Słonecznym Domu"

Drukuj
Utworzono: środa, 22, czerwiec 2016

  Na dzień 22 czerwca 2016 wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Tarnowie czekali z niecierpliwością, ponieważ każde spotkanie w gronie przyjaciół jest dla nich wyjątkowe. Podopieczni placówki zaprosili na piknik swoje rodziny oraz osoby bliskie ich sercom, dlatego szczególnie chętnie włączyli się w przygotowania do tego wydarzenia.

   W „słonecznej” kuchni już od rana unosiły się smakowite zapachy, a podwórko i altana zyskały odświętny wystrój. Nad przygotowaniem poczęstunku czuwała profesjonalistka Sandra, która jako przyszły kucharz, z pasją udziela się w kółku kulinarnym. Jednak to dzięki doskonałej współpracy całej grupy i wychowawców wszystko było pysznie przygotowane i pięknie podane. Tuż przed godziną 17.00 zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy pikniku, których gospodarze witali z ogromną radością. Gośćmi były nie tylko rodziny podopiecznych, ale także wolontariusze, którzy na co dzień bardzo wspierają pracę wychowawców. W tym dniu pamiętali o „Słonecznym Domu” także byli wychowankowie, przychodząc w odwiedziny ze swoimi dziećmi. Za każdym razem są to dla wszystkich bardzo wzruszające chwile i okazje do długich rozmów oraz wspomnień. Z wizytą przybyli również przedstawiciele Forum Młodych Ludowców, od których placówka otrzymała wiele życzliwości.

  Pogoda dopisała, więc korzystając z pięknej aury uczestnicy pikniku oddali się harcom na świeżym powietrzu. Dzieci, zarówno te małe, jak i te całkiem duże, chętnie brały udział w zorganizowanych dla nich grach i konkursach, prowadzonych przez wychowawców. Było trochę rywalizacji, ale przede wszystkim mnóstwo świetnej zabawy, a wysiłek się opłacił, gdyż wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

  Podczas imprezy nie zabrakło oczywiście śpiewów i tańców przy akompaniamencie akordeonu, na którym, tradycyjnie już, przygrywał nam wychowawca p. Daniel Bałut. W repertuarze pojawiły się piosenki biesiadne, które dorośli chętnie wyśpiewali, ale także hity dla najmłodszych, w rytm których wszyscy pląsali się wesoło po podwórku zamieniając się raz po raz w kaczuszki, pociąg osobowy, czy zaspanego starego niedźwiedzia. Śmiechom i  rozmowom nie było końca i bardzo trudno było się rozstać. Atmosfera podczas spotkania była naprawdę wspaniała. Nie mogło być przecież jednak inaczej, gdyż jak pisała Licia Troisi „Czas spędzony z kimś, kogo kochamy nigdy nie będzie stracony. Zostaje z nami na zawsze”.

 


 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Rodzinnie podczas pikniku w "Słonecznym Domu".
Powered by Joomla 1.7 Templates