Drugie życie odpadów

Drukuj
Utworzono: środa, 15, czerwiec 2016

  15 czerwca 2016 r. w Parku Strzeleckim przedstawiciele Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu akcji organizowanych w ramach kampanii ekologicznej na rzecz czystego powietrza i zmniejszania ilości odpadów w mieście -  „Tarnów EKO się zwie, gdyż o smogu dużo wie, segreguje, odzyskuje, całe społeczeństwo edukuje!”.

  Wychowankowie włączyli się w akcję zbiórki opakowań plastikowych pod hasłem „Drugie życie odpadów” organizowaną przez Urząd Miasta Tarnowa. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem rosnącej ilości wytworzonych odpadów, konieczności ich segregacji oraz powtórnego wykorzystania. Dzieci począwszy od zeszłej zimy zbierały butelki po napojach, opakowania po płynach do mycia naczyń, płynach do prania itp. Za zaangażowanie otrzymali wyróżnienie i nagrodę specjalną.

  Poprzez kształtowanie proekologicznej postawy naszych wychowanków możemy poprawić jakość środowiska w naszym mieście. - podsumowuje Zdzisław Kłusak, dyrektor COPOW. - Na pewno młodzież z tarnowskich placówek weźmie udział jeszcze w niejednej akcji ekologicznej.


Uroczystość rozdania nagród uświetniła obecność Prezydenta Miasta Tarnowa, Romana Ciepieli oraz występ przedszkolaków.

 


 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Drugie życie odpadów.
Powered by Joomla 1.7 Templates