Z wizytą w stolicy

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 27, czerwiec 2016

  27 czerwca 2016 r. wychowankowie POW „Słoneczny Dom” w Tarnowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Nie była to zwyczajna wakacyjna wyprawa, ponieważ młodzież została zaproszona przez samego Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL, który wspólnie z Forum Młodych Ludowców z Żabna i Młodzieżową Radą Miasta Tarnowa poczynił starania, aby „Słoneczny Dom” przybył do stolicy.

  Celem wycieczki było poznanie kulis funkcjonowania Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz sprawdzenie jak funkcjonuje władza ustawodawcza w Polsce. Dzieci z zachwytem podziwiały pomnik Armii Krajowej przy ul. Wiejskiej, gmach budynku Sejmu oraz salę posiedzeń. Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu czy Prezydenta Polski. Z ust samego Pana Kamysza wychowankowie dowiedzieli się, że to w tym miejscu zapadają ważne uchwały i decyzje, a także toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi. Następnie uczestnicy wycieczki dumnie kroczyli holem głównym, gdzie byli świadkami wywiadu Posła z dziennikarzami  prasowymi. Zobaczyli makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowskiego oraz wiele innych ciekawych miejsc. Dużym zainteresowaniem cieszył się gabinet Stanisława Brzózki, w którym na dyrektorskim fotelu miała przyjemność zasiąść Sandra i poczuć się jak prawdziwy parlamentarzysta. Najprzyjemniejszym punktem wycieczki był wspólny obiad w Restauracji Sejmowej i niekończące się rozmowy z Prezesem PSL.

  W trakcie wizyty w Warszawie wychowankowie mieli także okazję zwiedzić zabytki Starego Miasta, pomnik Wincentego Witosa trzykrotnego premiera II Rzeczypospolitej Polski, znajdujący się na Placu Trzech Krzyży w Śródmieściu i słynną palmę na rondzie gen. Charles’a  de  Gaulle’a.

 

 

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Z wizytą w stolicy.
Powered by Joomla 1.7 Templates