Wycieczka do Szczawnicy

Drukuj
Utworzono: czwartek, 23, czerwiec 2016

  Za pozytywne wyniki w nauce dyrektor COPOW, Zdzisław Kłusak, nagrodził wychowanków „Pogotowia Opiekuńczego” wycieczką do Szczawnicy, która odbyła się 23 czerwca 2016. Współorganizatorem wyprawy było Stowarzyszenie Inicjatyw Prospołecznych „Otwarta Przyszłość”, które zaprosiło do uczestnictwa również uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Tarnowie-Mościcach.

  Wyprawa rozpoczęła się od przejazdu do miejscowości Jaworki, gdzie znajduje się wąwóz Homole. Atrakcja ta ma 800 m długości, ale trasa nie była trudna i dzieci bez przeszkód dotarły do jego końca. Większa część ścieżki biegła wzdłuż potoku Kamionka, w korycie którego znajdowały się olbrzymie głazy ze spływającymi kaskadami wody. Wychowankowie bezpiecznie omijali „przeszkody”, dzięki przygotowanym różnego rodzaju mostkom i schodom i dotarli do Dubantowskiej Doliny. Na polanie podziwiali płaskie skały naturalnie ułożone w formie otwartej książki tzw. Kamienne Księgi, których legendę przybliżył im Pan Grzegorz Smoleń.

  Kolejnym etapem wycieczki była Szczawnica, a w niej głównym punktem zdobycie szczytu Palenica. Wychowankom przyszło to z łatwością tym bardziej, że skorzystali z Polskich Kolei Linowych. Na górze dzieci mogły podziwiać piękne widoki, a także spędzić rekreacyjnie czas na torze saneczkowym. Po zabawie przyszedł czas na wysiłek fizyczny, jakim okazało się zejście nartostradą do centrum Szczawnicy. Pogoda dopisywała, aż za bardzo, a wysoka temperatura spowodowała, że jedyną rzeczą, o jakiej marzyły dzieci z wychowawcami było schłodzenie przegrzanych organizmów. Z pomocą przyszedł potok Grajcarek, którego orzeźwiające wody zgasiły zmęczenie młodych turystów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer deptakiem wzdłuż potoku, którym młodzież udała się pośpiesznie do autobusu.

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Wycieczka do Szczawnicy.
Powered by Joomla 1.7 Templates