Placówki opiekuńczo-wychowawcze w piłkarskich zmaganiach

Drukuj
Utworzono: wtorek, 09, sierpień 2016

  Już po raz trzeci drużyna piłkarska z tarnowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięła udział w Europejskim Pucharze Piłki Nożnej Domów Dziecka, który jak co roku miał miejsce na stadionach miasta Kecskemét na Węgrzech. Zaproszenie do rywalizacji jako reprezentacja Polski dzieci otrzymały od węgierskiej fundacji Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány oraz Węgierskiego Związku Piłki Nożnej.

  W tegorocznym turnieju uczestniczyło 17 drużyn z 11 krajów: Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Macedonia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Dania, Niemcy i Chorwacja. Po pięciodniowej rywalizacji rozpoczętej 1 sierpnia 2016 nasi wychowankowie uplasowali się na 10 miejscu, natomiast zwycięstwo Pucharu zdobyła Serbia.

  Z każdą wizytą na Węgrzech dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych poznają także nowe miejsca. Nie inaczej było i tym razem, gdyż gospodarze zaprosili swoich gości do odwiedzenia Domu Karola Wojtyły w mieście Kecskemét, a w przerwach od piłkarskich zmagań do relaksu w lokalnym Parku Wodnym, gdzie mogli skorzystać ze zjeżdżalni, basenów termicznych czy różnego rodzaju biczów wodnych.

  Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom - Panu Marcinowi Skóra z Firmy EMES i PARTNERZY oraz Panu Sławomirowi Siedlikowi z RPM Spółka Jawna - za umożliwienie wychowankom wyjazdu na Węgry.

 


 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Placówki opiekuńczo-wychowawcze w piłkarskich zmaganiach.
Powered by Joomla 1.7 Templates