"Pogotowie Opiekuńcze" na krakowskim Wawelu

Drukuj
Utworzono: środa, 24, sierpień 2016

  23 sierpnia 2016 roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Organizatorem wycieczki była Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego „M4” w Tarnowie, która zaprosiła dzieci do wspólnego wyjazdu.

  Celem wyprawy było zwiedzenie Ekspozycji budowli z klocków LEGO w Galerii Kazimierz. Wystawa zaskoczyła dzieci wieloma eksponatami o rekordowych rozmiarach. Jednym z nich był największy na świecie samolot wykonany z klocków LEGO, czyli Air Force One będący rekonstrukcją samolotu w wersji Boeing 747. Zbudowany w skali 1:7, miał prawie 11 metrów długości, 3 metry wysokości, 10 metrów rozpiętości skrzydeł i składał się z około miliona klocków. Dzieciaki nie tylko zajrzały do jego środka, lecz także podejrzały sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w historii Stanów Zjednoczonych. Eksponaty z klocków przedstawiały zarówno architekturę zabytkową, jak i ważne wydarzenia historyczne. Odwiedzającym zostały zaprezentowane także dzieła nowoczesnej technologii w wydaniu Lego - różnego rodzaju roboty czy mechanizm kolejkowy.

  Podczas wizyty w strefie LEGO wychowankowie skorzystali także z atrakcji w Fun Park, m.in. Brick Wall, Super Shaker, Mosaic Gallery, zjeżdżalni samochodowych, strefy zabaw klockami  oraz obejrzeli seans kina edukacyjnego, które ukazało im świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków.

  Pobyt w Krakowie zachęcił dzieciaki do spaceru po legendarnym zamku Kraka i odwiedzenia płonącego ogniem Smoka Wawelskiego. Mając w pamięci niedawną wizytę w Tarnowskim Azylu uczestnicy wycieczki udali się także do pomnika psa Dżoka, „najwierniejszego z wiernych”, który symbolizuje psią wierność człowiekowi.

  Uwieńczeniem wyprawy był Rejs po Wiśle Statkiem „Nimfa” i zwiedzanie Wawelu w ten niezwykle atrakcyjny dla dzieci sposób.

  Serdecznie dziękujemy kierownictwu Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „M4” za zaproszenie do Krakowa!

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 "Pogotowie Opiekuńcze" na krakowskim Wawelu.
Powered by Joomla 1.7 Templates