Wypoczynek w Bieszczadach

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 22, sierpień 2016

  Od 17 do 20 sierpnia 2016 r. wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Słoneczny Dom” w Tarnowie spędzili aktywny wypoczynek w sercu bieszczadzkiej przyrody. Na zaproszenie Pana Pawła Waśniowskiego, właściciela karczmy „Paweł Nie Całkiem Święty”, młodzież rozłożyła swoje namioty w Smereku.

  Bieszczady mają swój niepowtarzalny urok, który zachęca do aktywnego wypoczynku, a nocleg pod namiotami sprawił, że wszyscy mieli wyśmienity humor od  świtu do nocy oraz niezwykłą siłę i moc. Wędrówka szlakiem na Połoninę Wetlińską do najwyżej położonego w Bieszczadach schroniska „Chatka Puchatka” wzbudziła w wychowankach hart prawdziwego turysty, a widok na panoramę Bieszczad zachwycił wszystkich. Ciekawostką regionalną była możliwość zobaczenia jak obecnie wygląda produkcja, czyli wypalanie węgla drzewnego oraz praca „węglarzy”.

  Po zmroku wielką atrakcją była gra terenowa „Poszukiwanie skarbów”, w której wychowankowie mogli wykazać się wieloma ukrytymi zdolnościami i umiejętnościami. Dużą niespodzianką dla wszystkich był specjalnie przygotowany przez gospodarza grill - prawdziwa uczta. Młodzież także zatroszczyła się o miłą atmosferę i rozmaite rozrywki. Czar Bieszczad i gościnność Pana Pawła sprawiły, że radości i mocnych wrażeń nie było końca.

  Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Waśniowskiemu za zaproszenie do Smereka i ugoszczenie nas w swojej Karczmie.

 

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Wypoczynek w Bieszczadach.
Powered by Joomla 1.7 Templates