Międzykontynentalne spotkanie

Drukuj
Utworzono: środa, 24, sierpień 2016

  W dniu 24 sierpnia 2016 POW „Słoneczny Dom” odwiedzili wyjątkowi goście pochodzący, aż z trzech różnych państw, a nawet kontynentów! W czasie przerwy wakacyjnej na wymianę międzynarodową do Polski przyjechały trzy studentki Joana, Ruby i Imane, które postanowiły odwiedzić placówkę i opowiedzieć o kulturze, obyczajach i najpiękniejszych miejscach w swoich krajach.

  Dla wychowanków było to na tyle wyjątkowe spotkanie, ponieważ dzięki wirtualnej prezentacji mogli odwiedzić trzy całkowicie różne od siebie państwa znajdujące się na trzech różnych kontynentach: Rumunię w Europie, Chiny w Azji oraz Maroko w Afryce. W czasie trwającego spotkania zawiązały się nowe znajomości, a nawet przyjaźnie co wpłynęło na powstanie swobodnej i luźnej atmosfery. Po pewnym czasie również zniknęła bariera językowa i coraz to pewniej i odważniej młodzież komunikowała się z nowo poznanymi koleżankami w języku angielskim.

  Wychowankowie mieli także okazję zasmakować prawdziwej chińskiej herbaty i poznać sposób jej właściwego parzenia oraz skosztować wyjątkowego przysmaku, który przygotowywany jest w Maroku tylko na wyjątkowe okazje i święto Ramadanu – najważniejsze święto obchodzone przez wyznawców islamu. Ponadto mieli możliwość oglądnąć i dotknąć tradycyjnego, regionalnego, rumuńskiego stroju, którego materiał jest ręcznie tkany, a kupić go można tylko na terytorium Rumunii.

  Należy zaznaczyć, że obcojęzyczne koleżanki również chciały dowiedzieć się więcej na temat Polski i naszego regionu. Mieszkańcy „Słonecznego Domu” byli przekonani, że są wręcz zauroczone naszym pięknym krajem i cieszą się, że miały taką możliwość choć trochę go poznać. Największym polskim przysmakiem okazały się pierogi, a nasza polska gościnność i życzliwość zachęciła studentki do podjęcia wszelkich starań, aby jeszcze raz odwiedzić Polskę.

  Joana, Ruby, Imane dziękujemy Wam za odwiedziny i możliwość poznania Was!

 

 

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Międzykontynentalne spotkanie.
Powered by Joomla 1.7 Templates