Tarnów pełen pozytywnej energii!

Drukuj
Utworzono: piątek, 09, wrzesień 2016

  Wzorem lat ubiegłych placówki opiekuńczo-wychowawcze z terenu miasta Tarnowa wzięły udział w dorocznym konkursie w ramach akcji „Domy Pozytywnej Energii” organizowanej dla województw Polski Południowej przez Grupę TAURON. Realizacja tegorocznego zadania polegała na zaproponowaniu trasy jednodniowej wycieczki  po okolicy w promieniu ok. 50 km od miejsca zamieszkania i zaprezentowaniu odkrytych przez siebie mało znanych miejsc, ciekawych pod względem krajobrazowym, ważnych dla regionu lub jego historii, wartych pokazania i poznania przez innych.

  8 września 2016 w Kopalni Soli w Bochni odbyła się prestiżowa Gala Konkursowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu. Spośród małopolskich placówek nagrodę za najlepszą pracę otrzymała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie, która zdobyła aż 50 000 zł na rzecz dzieci.

  Edycja 2016 przebiegła pod hasłem „Nasze szlaki z pozytywną energią”. - mówi Zdzisław Kłusak, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnowie. - Z województwa małopolskiego przesłano aż 60 prac konkursowych, więc konkurencja była ogromna. Jest to dla nas wielki sukces, że wygrała właśnie placówka z Tarnowa.

  Komisja konkursowa oceniała nie tylko pomysłowość, oryginalność i atrakcyjność trasy turystycznej – dodaje Krzysztof Kulig, koordynator POW „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie. – Najbardziej istotnym aspektem było uzasadnienie, dlaczego zaprezentowana trasa jest „naszym szlakiem” i co dla nas jest w niej nietypowego, wyjątkowego i ważnego w prezentowanych miejscach.

  Zwycięska prezentacja zatytułowana „Patriotyzm - energia ludzkich serc” opisywała rowerową trasę śladem lokalnych bohaterów przez szereg punktów kontrolnych związanych z patriotyczną historią regionu – od cmentarzy wojennych poprzez pomniki do tematycznych muzeów. Jako szczególną atrakcję wycieczki zaplanowano spotkanie z Płk. Zdzisławem Baszakiem pseudonim „Pirat”, jedynym żyjącym świadkiem Akcji III Most, która niewątpliwie miała duży wpływ na ukształtowanie wiedzy i działań wojennych, a w konsekwencji na rozwój broni rakietowej.

  Już od wielu lat kształtujemy spojrzenie na świat i poczucie patriotyzmu w naszych wychowankach w różnych projektach realizowanych dotychczas w placówce. - mówi Grzegorz Smoleń, wychowawca, nadzorujący przygotowanie pracy konkursowej. - Historia ta nie jest szeroko znana wśród mieszkańców regionu, a tym bardziej w dalszych zakątkach Polski, więc tym bardziej cieszy fakt, że zostaliśmy docenieni, a wielu uczestników konkursu już zapowiedziało wizytę w Tarnowie i wycieczkę „naszym szlakiem”.

  Oprócz zwycięskiego czeku sam udział w Gali Finałowej był dla dzieci niezwykłą nagrodą, gdyż skorzystały one z wielu przygotowanych atrakcji, m.in. budki fotograficznej, puzzli 3D czy pozowania do portretu karykaturzysty. Wyjątkową i unikatową atrakcją było zwiedzenie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, która pokazała walory kopalni przez pryzmat podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Ponadto placówki otrzymały upominki zarówno od firmy TAURON, jak i Kopalni Soli w Bochni.

 

  Zapraszamy na wycieczkę naszym szlakiem Patriotyzm - energia ludzkich serc

  Więcej o akcji na stronie www.domypozytywnejenergii.com.pl

 

 autor: I. Krynicka

 

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Tarnów pełen pozytywnej energii!.
Powered by Joomla 1.7 Templates