Akademia Ekologiczna w Polichtach

Drukuj
Utworzono: środa, 14, wrzesień 2016

  14 Września 2016r w ramach projektu „Akademia Ekologiczna: Czyste powietrze to zdrowy człowiek” odbyła się wycieczka edukacyjna do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach, dla wytypowanej grupy uczestników z tarnowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 Organizatorem tej ciekawej wyprawy była Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Słoneczny Dom” prowadząca projekt, mający na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej na temat ochrony czystego powietrza i jego znaczenia w życiu człowieka.

  Piękna, słoneczna pogoda i barwy jesieni uprzyjemniły dzieciom ciekawy spacer ścieżką przyrodniczą „Polichty - Sucha Góra”. Podczas wędrówki dzieci poznawały las  i jego znaczenie w życiu człowieka. Obserwowały chronione gatunki roślin i ciekawe zjawiska przyrodnicze, poznały różnorodne ekosystemy oraz dowiedziały się, jakie zwierzęta chronione żyją w okolicy. Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego przeprowadzili interesującą grę ekologiczną, która wzbudziła spore zainteresowanie, szczególnie najmłodszych uczestników. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zgłębiły „tajemnice lasu”. Była to dobra okazja do obcowania z piękną przyrodą i uświadomienia sobie, jak niekorzystny wpływ może mieć na nią działanie człowieka.

  Podsumowaniem wycieczki był wspólny grill, na którym uczestnicy podzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami minionego dnia.

  Serdeczne podziękowania za współpracę i pomoc w realizacji projektu kierujemy do Pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach, dzięki którym nasi podopieczni mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek i wspaniale spędzić czas.

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Akademia Ekologiczna w Polichtach.
Powered by Joomla 1.7 Templates