Nowy Dom Dla Dzieci

Utworzono: piątek, 13, październik 2017

  Dzieci z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie zamieszkały w nowym domu przy. ul. Gruntowej w Tarnowie. Nowe lokum jest namiastką domu rodzinnego, gdzie mieszkańcy czują ciepło ogniska domowego. W wolnostojącym, jednopiętrowym budynku, będącym domem jednorodzinnym mieszka 14 dzieci w wieku od 5 do 20 lat. 

  Na parterze znajdują się w dwa pokoje dwuosobowe, pokój wychowawców, pokój wypoczynkowy wraz z wyjściem na taras, kuchnia ze spiżarką oraz łazienka. Na piętrze jest pięć pokoi dwuosobowych, pokój psychologa, łazienka oraz toaleta. W najniższej kondygnacji znajduje się siłownia, sala komputerowa, pralnia i kotłownia. Dzieci mają do dyspozycji przestronny ogród z dużą altaną.

- W nowym domu dzieci mają warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, a wychowanie jest prowadzone „systemem rodzinkowym”. System ten pozwala stworzyć warunki odpowiednie do prawidłowego rozwoju emocjonalnego, a także pomaga zaspakajać podstawowe potrzeby w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego  - podkreśla Lucyna Tokarska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „ Przyjazny Dom”.

  Dzieci i młodzież, poprzez przejęcie codziennych obowiązków zdobędzie umiejętności radzenia sobie w przyszłości z trudnościami dorosłego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © Copyright 2012-2018 COPOW w Tarnowie

2011 Nowy Dom Dla Dzieci.
Powered by Joomla 1.7 Templates